رییس شورای شهر تهران از استارتاپ‌های حوزه شهر هوشمند مانند دیجی‌کالا، اسنپ، تپسی، ماکسیم، دینگ، کیلید و "الوپارک" تقدیر و بر حمایت از آن‌ها تاکید کرد

بازدید : 1102

محسن هاشمی رفسنجانی، رییس شورای شهر تهران در سخنرانی خود در افتتاحیه دومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند، هوشمندسازی را یکی از راه‌حل‌های مبارزه با فساد دانست و اظهار امیدواری کرد هوشمندسازی عامل توسعه اقتصادی و رونق کسب‌وکار در شهر تهران گردد.
رییس شورای شهر تهران اظهار داشت: بحث هوشمندسازی فعالیتی است که با مردم سروکار دارد و در حال حاضر در بحث فروش کالا و خدمات آنلاین در کشور فعال است که از آن جمله می‌توان به دیجی‌کالا، اسنپ، تپسی، ماکسیم، دینگ، کیلید و الوپارک اشاره کرد.
هاشمی اضافه کرد: این‌ها نمونه‌ای از فعالیت‌هایی هستند که باید حمایت‌های قانونی طوری از آنها صورت بگیرد که از بین نروند.

محسن هاشمی رفسنجانی بر لزوم بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و ظرفیت وسیع استارتاپ‌ها در حوزه مدیریت شهری تاکید کرد و اظهار داشت باید در این زمینه از مقاومت و موازی کاری پرهیز گردد.
هاشمی همچنین در بخش دیگری از سخنرانی خود اظهار داشت: قطعا استفاده از ظرفیت شهر هوشمند می‌تواند به استفاده بیشتر و بهینه از حمل و نقل عمومی و یا شبکه معابر شهری منتهی شود.
در این مراسم پیروز حناچی، شهردار تهران، آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تنی چند از اعضای شورای شهر تهران و مدیران شهرداری نیز حضور داشتند.
گفتنی است محسن هاشمی پس از سخنرانی در دومین همایش تهران هوشمند، از نمایشگاه تهران هوشمند و غرفه الوپارک نیز بازدید کرد.
دومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند به همت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، طی روزهای نوزدهم و بیستم آذرماه در برج میلاد تهران برگزار می‌گردد.

نویسنده : تیم محتوای الوپارک

برچسب ها

الوپارک تهران هوشمند هوشمندسازی محسن هاشمی