روز جهانی پارک به جای پارکینگ

بازدید : 4087

 

روز جهانی پارک به جای پارکینگ به انگلیسی Park(ing) Day که در سومین جمعه ماه سپتامبر برگزار می شود ، یک رویداد جهانی است که در آن جاپارک های کنار خیابان به پارک های عمومی موقت تبدیل می شوند.

عکس از https://www.instagram.com/venusghaheri

تصور کنید که در حال قدم زدن در یک خیابان شهری شلوغ هستید. اتومبیل در خیابان، پیاده روها در پیاده روهای باریک و کثیف و دارای دست انداز حرکت می کنند، و رانندگان از مکان های با ارزش فضای پارک کنار خیابان استفاده می کنند، سپس به پارک می آیید. اما این یک پارک معمولی شهری نیست، این یک مینی پارک، کمی طولانی تر از یک ماشین است که در یک جاپارک حاشیه خیابان قرار دارد. شاید شما یک لحظه با رهگذر کنجکاو دیگری گپ بزنید، یا شاید فقط به سؤالاتی که  وجود این پارک کوچک در ذهن شما بوجود می آورد فکر کنید. مانند: چرا در شهر های ما، فضای زیادی برای وسایل نقلیه وجود دارد و برای اجتماعات عمومی کم است؟ چگونه می توانیم فضاهای شهری خود را مجدداً طراحی کنیم تا آنها را قانع کننده تر و انسانی تر جلوه دهیم؟
این رویداد از اکتبر 2005 در سانفرانسیسکو ایالات متحده توسط جان بلا ؛معمار منظره و عضو انجمن معماران منظره آمریکا شروع شد و در حال حاضر در شهرهای مختلف جهان اجرا می شود.
اطلاعات بیشتر( منبع انگلیسی زبان)

 

نویسنده : تیم محتوای الوپارک

برچسب ها

روز جهانی پارک به جای پارکینگ park(ing) day پارک خیابان خودرو