رییس شورای شهر تهران از استارتاپ‌های حوزه شهر هوشمند مانند دیجی‌کالا، اسنپ، تپسی، ماکسیم، دینگ، کیلید و "الوپارک" تقدیر و بر حمایت از آن‌ها تاکید کرد

رییس شورای شهر در افتتاحیه تهران هوشمند

محسن هاشمی رفسنجانی، رییس شورای شهر تهران در سخنرانی خود در افتتاحیه دومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند، هوشمندسازی را یکی از راه‌حل‌های مبارزه با فساد دانست و اظهار امیدواری کرد هوشمندسازی عامل توسعه اقتصادی و رونق کسب‌وکار در شهر تهران گردد.
رییس شورای شهر تهران اظهار داشت: بحث هوشمندسازی فعالیتی است که با مردم سروکار دارد و در حال حاضر در بحث فروش کالا و خدمات آنلاین در کشور فعال است که از آن جمله می‌توان به دیجی‌کالا، اسنپ، تپسی، ماکسیم، دینگ، کیلید و الوپارک اشاره کرد.
هاشمی اضافه کرد: این‌ها نمونه‌ای از فعالیت‌هایی هستند که باید حمایت‌های قانونی طوری از آنها صورت بگیرد که از بین نروند.

رییس شورای شهر در همایش تهران هوشمند

محسن هاشمی رفسنجانی بر لزوم بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و ظرفیت وسیع استارتاپ‌ها در حوزه مدیریت شهری تاکید کرد و اظهار داشت باید در این زمینه از مقاومت و موازی کاری پرهیز گردد.
هاشمی همچنین در بخش دیگری از سخنرانی خود اظهار داشت: قطعا استفاده از ظرفیت شهر هوشمند می‌تواند به استفاده بیشتر و بهینه از حمل و نقل عمومی و یا شبکه معابر شهری منتهی شود.
در این مراسم پیروز حناچی، شهردار تهران، آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تنی چند از اعضای شورای شهر تهران و مدیران شهرداری نیز حضور داشتند.
گفتنی است محسن هاشمی پس از سخنرانی در دومین همایش تهران هوشمند، از نمایشگاه تهران هوشمند و غرفه الوپارک نیز بازدید کرد.
دومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند به همت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، طی روزهای نوزدهم و بیستم آذرماه در برج میلاد تهران برگزار می‌گردد.

نویسنده : تیم محتوای الوپارک
به این خبر امتیاز دهید: